Automatyzacja w opakowaniach

Wydajna automatyzacja zaczyna się od należytej konstrukcji opakowań. Aby jednak wykorzystać ich maksymalny potencjał, należy zastosować przemyślaną technologię. W Stora Enso Packaging Automation posiadamy niezbędną wiedzę na ten temat.

Oferujemy niezwykle kompleksowy asortyment — od urządzeń do formowania kartonów i pakowarek aż po roboty paletyzujące, jednostki i maszyny pakujące. Taka obszerność asortymentu stanowi jeden z atutów naszej oferty. Innym atutem jest nasze wieloletnie doświadczenie w łączeniu różnych maszyn. Zacznijmy jednak od początku: produktu klienta. Wszystkie pozostałe kwestie rozwiązujemy wspólnie z klientem.

Sprawdzone i gotowe

Po pierwsze, wraz z klientem i operatorami maszyn klienta, sprawdzamy, czy maszyny i materiały działają perfekcyjnie. Jeśli jakikolwiek szczegół nie działa optymalnie, poprawiamy go przed dostawą. Na etapie prezentacji przebiegu próbnego użytkownik otrzymuje całą dokumentację systemu oraz gwarancję funkcjonowania. Gdy nadchodzi czas na instalację w lokalizacji klienta, wszystkim zajmują się nasi inżynierzy automatycy. Dbają oni również o to, aby wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego, takie jak roboty, prowadnice, wyposażenie do paletyzacji, opakowania elastyczne i etykiety były na swoim miejscu.

Niezwykle wszechstronny serwis

To, że oferujemy zarówno systemy pakowania jak i tekturę falistą jest jednym z głównych powodów, dla których jesteśmy doceniani przez naszych klientów. Jeden dostawca dla dwóch obszarów działalności — trudno o prostsze rozwiązanie. Podobnie wygląda kwestia kontaktu z naszymi inżynierami automatykami wtedy, gdy zajdzie konieczność wprowadzenia modyfikacji. Są to wykwalifikowani pracownicy wyszkoleni w dziedzinie programowania i sterowników PLC, jak również w zakresie tektury falistej i opakowań. Tak więc mogą oni szybko sprawdzić, czy usterka jest spowodowana materiałem, czy przez maszynę.