The renewable materials company

Stora Enso to wiodący dostawca rozwiązań w zakresie opakowań odnawialnych, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru, operujący na rynkach globalnych. Zwiększamy nasze doświadczenie w zakresie materiałów odnawialnych oraz surowców, aby sprostać wyzwaniom i celom stawianym przez naszych klientów. Nasze produkty są przyjazną dla środowiska alternatywą i charakteryzują się mniejszym śladem węglowym niż inne produkty wykonane z materiałów nieodnawialnych.

Klienci Stora Enso pochodzą z różnorodnych branż, takich jak wydawnicza, detaliczna, drukarska, stolarska i budowlana, a ponadto są nimi właściciele marek oraz handlowcy. Naszym celem jest zastąpienie materiałów bazujących na surowcach kopalnych poprzez innowacyjność i opracowywanie nowych produktów oraz usług w oparciu o drewno i inne materiały odnawialne. Skupiamy się na produkcji opakowań z włókien, produkcji masy celulozowej, innowacjach w zakresie biomateriałów oraz rozwiązaniach budowlanych. Grupa Stora Enso zatrudnia około 26 000 pracowników w ponad 35 krajach oraz jest spółką notowaną na giełdzie w Helsinkach i Sztokholmie.

Ekspert w dziedzinie innowacyjnych opakowań na bazie włókna

Dział Packaging Solutions opracowuje opakowania z włókien i działa na każdym etapie łańcucha wartości, począwszy od produkcji masy celulozowej, materiału i produkcji opakowań po recykling. Nasze rozwiązania pomagają czołowym producentom, właścicielom marek i detalistom w optymalizacji wydajności, redukcji kosztów całkowitych i zwiększaniu sprzedaży. Integracja oraz bliska współpraca pomiędzy naszymi zakładami produkującymi tekturę falistą oraz zakładami przetwarzającymi materiały do jej produkcji umożliwia nam testowanie i nieustanne doskonalenie naszych produktów. Produkujemy nowoczesną lekką tekturę falistą z włókien pierwotnych oraz włókien pochodzących z recyklingu w Finlandii i w Polce. Nasze zakłady przetwórcze zlokalizowane są w Szwecji, Finlandii, Rosji, Polsce, na Łotwie, w Estonii, na Litwie i w Chinach.