Aparatura przemysłowa i podzespoły

Rynek opakowań dla urządzeń przemysłowych charakteryzuje rosnąca złożoność globalnych sieci dostawców i coraz dłuższe trasy transportowe komponentów pochodzących od producentów wyposażenia oryginalnego (OEM). Tanie alternatywy na rynku zmuszają producentów OEM do formułowania nowych strategii i inwestowania w innowacje dotyczące doskonalenia produktu, nowych modeli biznesowych, budowania świadomości marki i zrównoważonego rozwoju. Kolejnym rosnącym globalnym wyzwaniem jest podrabianie produktów powodujące spadek sprzedaży towarów markowych.

Wyzwania

Łańcuchy wartości aparatury przemysłowej mają coraz bardziej globalny charakter i charakteryzują się skomplikowanymi konfiguracjami logistycznymi.

Firmy produkcyjne starają się zarządzać kosztami poprzez szereg różnych działań, w tym realizując różne strategie zaopatrzeniowe, racjonalizując swoje portfolio i zmniejszając nakład siły roboczej.

Rosnące problemy z podrabianymi podzespołami i produktami, manipulacje oraz uzupełnianie zawartości oryginalnych produktów mają negatywny wpływ na postrzeganie niezawodności produktów i marek.

Jak opakowanie może pomóc?

Inteligentna konstrukcja może przyczynić się do zredukowania różnorodności oraz objętości opakowań i zwiększyć efektywność transportu. Wykorzystanie inteligentnych falistych wkładek pozwala na lepszą ochronę produktu podczas transportu i pakowania oraz zapewnia lepsze wrażenia konsumenta podczas rozpakowywania towaru.

Opakowania z tektury falistej to odnawialna, efektywna kosztowo i wagowo alternatywa dla drewnianych palet lub przegród powszechnie stosowanych w tym segmencie.

Inteligentne opakowanie umożliwia efektywne zabezpieczenie autentyczności i zabezpieczenie przed niepowołaną manipulacją. Może zostać również wykorzystane do śledzenia całego łańcucha dostaw i ograniczania stopnia jego złożoności.